+370 687 99 795
info@akmensdarbai.eu
Pušyno g. 7, LT-97262, Darbėnai, Kretingos rajonas

Paminklų, kapaviečių restauravimas

Įrengtų kapaviečių restauravimas reikalingas tada, kai reikia atkurti pasenusių paminklų išvaizdą. Laikui bėgant viskas sensta – net iš pažiūros patvarūs akmeniniai paminklai. Priklausomai nuo kapavietei pasirinktų medžiagų tai gali įvykti anksčiau arba vėliau. Svarbus ir priežiūros aspektas – kaip kruopščiai valomi ir prižiūrimi kapavietės paminklai. Tačiau net jeigu priežiūrai yra skiriamas pakankamas dėmesys, paminklai vis tiek palaipsniui sensta, jiems reikalinga restauracija. 

Jeigu jau atėjo tas laikas, kai kapavietei reikalingas atnaujinimas – kreipkitės ir mes pasirūpinsime, jog akmuo atgimtų iš naujo. Paminklų restauravimas yra viena iš mūsų veiklos sričių, kurią vykdome jau daug metų. Šlifuojame ir apdirbame įvairių rūšių akmenį, lyginame paviršius, atkuriame dailią ir nepriekaištingą akmens išvaizdą. 

Kapavietės atnaujinimui nereikia tiek daug pastangų, kiek pirminiam jos įrengimui, paminklų restauravimas vyksta greitai ir nereikalauja didelių išlaidų. Skaitykite toliau ir sužinokite apie mūsų teikiamas kapaviečių restauravimo paslaugas.

Kaip atnaujinami paminklai?

Kapaviečių restauravimas gali būti vykdomas dviem skirtingais būdais. Pirmasis yra labiau estetinis, skirtas atkurti gražią paminklo išvaizdą atliekant minimalius pataisymus. Tai vadinamasis kosmetinis paminklų atnaujinimo būdas nuvalant per daug metų susikaupusias apnašas, kerpes, samanas, įsigėrusį purvą. Valyti paminklus galima ir pačiam, tačiau svarbu tai daryti nuolatos, reguliariai, antraip susikaupusį purvą bus labai sunku nuvalyti. Neskiriant kapavietėms pakankamai priežiūros šis restauravimo būdas bus labai reikalingas norint palaikyti gražią paminklų išvaizdą.

Antrasis kapaviečių restauravimo būdas yra techninis, iš esmės remontuojant paminklą, kuris per daug metų gali būti jau aptrupėjęs, su įskilimais, net pakeitęs savo spalvą ir visiškai netekęs grožio. Šiuo atveju darbai užtrunka ilgiau ir yra kur kas brangesni, nei restauruojant kosmetiškai, tačiau paminklas pakeičiamas iš pagrindų. Paminklinis akmuo yra labai ilgaamžė medžiaga, tereikia nuolatos jį prižiūrėti, tuomet jis atsiskleis dar gražesnėmis spalvomis. 

Mes pasirūpinsime abiem kapaviečių restauravimo būdais, suderinsime darbus pagal Jūsų poreikius ir sutarsime tų darbų kainas. Atliekame tiek pilnas, tiek dalines kapaviečių restauracijas, kuomet atnaujinamas ne tik paminklas, bet ir visa kapavietė.

Patyrusių meistrų atliekamas kapaviečių restauravimas, paminklų restauravimas pagal Jūsų poreikius! Kreipkitės ir mes sutvarkysime kapavietės taip, kad jos atrodytų beveik kaip naujos.

Kreipkitės, nemokama konsultacija

KONTAKTAI

Pušyno g. 7
LT-97262
Darbėnai
Kretingos rajonas
info@akmensdarbai.eu
+370 687 99 795