+370 687 99 795
info@akmensdarbai.eu
Pušyno g. 7, LT-97262, Darbėnai, Kretingos rajonas

Kapų dengimas

Skirtingi kapaviečių dengimo būdai

Kapaviečių dengimas yra svarbus žingsnis, kuris gali sukelti klausimų. Kokią kapavietės dangą naudoti ir kaip ją įrengti? Kokie sprendimai galėtų būti vertingiausi kainos ir kokybės atžvilgiu? Galų gale, ar įrengtai kapavietei reikės daug priežiūros? Toliau šiame skyriuje sužinosite atsakymus į šiuos ir kitus dažniausiai kylančius klausimus. 

Pasitarus su mūsų specialistais, taps daug aiškiau, kokią kapavietės dangą rinktis, kas galėtų tikti labiausiai. Variantų dengti kapavietę iš tiesų yra daug ir įvairių, kiekvienas jų turi savo privalumų, kaip ir minusų. Todėl visuomet egzistuoja ne vienas galimas būdas ir viskas priklauso nuo Jūsų pasirinkimo – kiek finansų galėsite tam skirti, kaip dažnai kapavietė bus prižiūrima ir kt.

Peržvelkime svarbiausius kapavietės dengimo klausimus ir kapų dangos pasirinkimo aspektus.

Kaip dengti kapavietę?

Svarstant apie tai, koks turėtų būti kapų dengimas, reikėtų iš anksto numatyti viską, įskaitant ir finansinę pusę. Kapaviečių dangos labai nevienodos ir reikalauja skirtingos priežiūros. Populiariausi kapaviečių dengimo būdai yra akmens plokštėmis, taip pat plytelėmis. Dažnai galima matyti skaldą, t.y. mažus spalvotus akmenukus, kuriais dengiamos kapavietės. 

Kad ir kokį kapavietės dengimo būdą rinktumėtės, egzistuoja labai daug įvairių variantų skirtingoms spalvoms ir raštams sukurti. Tad kapavietės dizainas yra antrinis aspektas – visada bus galima rasti tai, kas tiktų. Pirmiausia reikėtų pagalvoti būtent apie pačią kapavietės dangą. Dabar trumpai peržvelgsime kiekvieną iš populiariausių dangų kapams tipą.

Kapavietės dengimas plokštėmis – privalumai ir trūkumai

Pats patvariausias ir ilgaamžiškiausias būdas padengti kapą, yra naudoti akmens plokštes. Jos puikiai uždengia visą kapo paviršių, nepaliekant nei mažiausio tarpelio. Populiariausios yra įvairių rūšių granito plokštės, kurios atveria labai didelę spalvų ir atspalvių bei raštų įvairovę.

Kodėl verta rinktis akmens plokštes? Kapų dengimas plokštėmis yra lengviausias kapavietės įrengimo būdas. Įrengus tokią kapavietę, jos beveik nereikia prižiūrėti. Užtenka tik retkarčiais nuvalyti ant plokščių susikaupusius nešvarumus. Akmens plokštės pačios tvirčiausios, ir lyginant su kitais kapavietės dengimo būdais, ilgaamžiškiausios, nes jas sunku išardyti.

Dengimo akmens plokštėmis minusai. Akmens plokštės iš esmės neturi jokių minusų, nebent tai, jog šis dengimo būdas yra kiek brangesnis ir reikalauja didesnių išlaidų. Tačiau daug kas priklauso nuo konkrečios akmens rūšies pasirinkimo, nes visada galima rasti ir pigesnį variantą. 

Vienintelis atvejis, kai akmens plokščių danga nėra geriausias pasirinkimas yra tada, kai planuojama tame pačiame kape laidoti vėl. Tuomet neverta rinktis šios dangos, ir geriau dėti laikiną skaldą, kuri yra lengvai nuimama. Vėliau jau bus galima dėti ilgaamžes akmens plokštes.

Kapavietės dengimas plytelėmis arba skalda – privalumai ir trūkumai

Kitos kapaviečių dangos alternatyvos – rinktis plyteles, arba tiesiog skaldą.

Plytelės yra taip pat tvirtas ir ilgaamžis pasirinkimas. Jos puikiai tinka tada, kai akmens plokštės per brangios ir norima sutaupyti, tad puikiai atstoja plokštes. Plytelių gali būti labai įvairių, išgaunant skirtingas spalvas ir raštus. Plytelių taip pat neverta dėti, kai planuojamas papildomas laidojimas, todėl jos ne visada yra pats praktiškiausias pasirinkimas.

Skalda yra pigiausia medžiaga kapaviečių dengimui, tačiau toli gražu tikrai ne blogiausia. Didžiausias skaldos minusas yra tas, jog ji ne tokia ilgaamžė. Įrengtam kapui reikia daugiau priežiūros, vis išravint smulkias piktžoles ir valant skaldą nuo nukritusių spyglių. Kas keletą metų skaldą rekomenduojama atnaujinti padengiant kapą nauja danga.

Platus medžiagų kapavietėms asortimentas

Mūsų specialistai padės išsirinkti tai, ko labiausiai reikėtų gražiai ir tvarkingai kapavietei. Pristatome labai platų įvairių akmens plokščių ir dekoratyvinės skaldos asortimentą įvairiomis kainomis. Tai tiek marmuras, tiek granitas, įvairūs kiti akmenys, sudarantys be galo plačią dizaino įvairovę, tad puikių variantų pasirinkimui tikrai nepritrūks. 

Kreipkitės rūpimais klausimais ir kartu atrasime tinkamiausią kapavietės dengimo sprendimą!

Kreipkitės, nemokama konsultacija

  KONTAKTAI

  Pušyno g. 7
  LT-97262
  Darbėnai
  Kretingos rajonas
  info@akmensdarbai.eu
  +370 687 99 795